Yoast Seo Analizleri

Paylaş:

Yoast seo analizleri nedir ve nasıl düzeltilir. Web sitesinde wordpress özel yazılım kullananların, paylaştıkları yazılarının arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yoast seo eklentisi kullanmaktadırlar.

Bu eklentinin tam olarak seo özelliğinin çalışması için ayarlarında bizden bazı analizlerin düzeltilmesini istemektedir.Bu konuyla ilgili bir makale eklemesinde tespit ettiğim bazı hata veren analizleri sade bir şekilde sizlere açıklamaya çalışacağım.

1- SEO,

# Giden bağlantılar: Bu sayfada giden bağlantı yok. Biraz ekleyin! – Yazdığınız makalede anahtar veya her hangi bir kelimeye dışarı URL linki tanımlamanızı istemektedir.

# Dahili bağlantılar: Bu sayfada hiçbir dahili bağlantı görünmüyor, birkaç tane eklediğinizden emin olun! – Yazdığımız makalede her hangi bir kelimeye dış URL linki tanımlamamızı istemektedir.

# Anahtar kelime uzunluğu: Bu sayfa için odak anahtar kelime ayarlanmadı. SEO puanınızı hesaplamak için bir anahtar kelime belirleyin. –

Paylaştığınız makalenin özetini belirten bir kelime yazmanız gerekmektedir.

# Meta açıklama uzunluğu: Meta açıklaması belirtilmedi. Arama motorları bunun yerine sayfadaki kopyayı gösterecektir.

Bir tane yazdığınızdan emin olun! Meta açıklaması çok kısa (120 karakterin altında). 156 karaktere kadar kullanılabilir. Alanını kullanın.
– Makaleniz de yazdıklarınızın toplam kelime sayısının limitlerin altında olduğunu belirtmektedir.

# Görsel alt nitelikleri: Bu sayfada hiçbir görsel görünmüyor. Birkaç tane ekleyin! Bu sayfadaki görseller, metninizin konusunu yansıtan alt niteliklere sahip değil. Anahtar kelimenizi veya eş anlamlılarını ilgili görsellerin alt etiketlerine ekleyin. – Çünkü makalenize bir veya daha fazla konu ile ilişkin resim veya video eklemeniz belirtilmektedir.

# SEO başlık genişliği: SEO başlığı çok kısa. Anahtar kelime varyasyonları eklemek veya etkileyici eylem çağrısı kopyası oluşturmak için alanı kullanmaktır.

# Girişte anahtar kelime: İyi iş! – Seo için gerekli anahtar kelimenin makalenin ilk cümlesinde kullanılmasıdır.

# Anahtar kelime uzunluğu: İyi iş! – Seo için anahtar kelimenin uzunluğunun yeterli olması

# Anahtar kelime yoğunluğu: Odak anahtar kelime 2 kez bulundu. Bu çok iyi! – Anahtar kelimesinin seo için daha önceden bir kaç kez kullanılmasıdır.

# Meta açıklamasında anahtar kelime:  Meta açıklamasında anahtar kelime veya eşanlamlılar yer alıyor.  İyi iş!

# Daha önce kullanılan anahtar kelime: Bu anahtar kelimeyi daha önce kullanmadınız, çok iyi. – Tercih edilen anahtar kelimenin seo için daha önce kullanılmadığını belirtmektedir.

# Başlık içinde anahtar kelime: Odak anahtar kelimenin tam eşleşmesi, SEO başlığının başında yer alıyor. İyi iş! – Makale başlığında seo için tercih edilen anahtar kelime yer alması.

# Kısa ad içinde anahtar kelime: İyi iş! – Seo için tercih edilen anahtar kelimenin uzunluğunun yeterliliği.

# Aşağıdaki alt deyim : Üst düzeyindeki alt başlıklarınızda daha fazla anahtar kelime öbekleri kullanın! – Makale içinde kullanılan başlıklarda anahtar kelime kullanılması istenmektedir.

 

2- YOAST SEO OKUNABİLİRLİK,

# Yeterli içerik yok: İyi bir analizi mümkün kılmak için lütfen biraz içerik ekleyin. – Makalenin ziyaretçiler tarafından anlaşılır şekilde okunması için yeterli düzeyde içerik girilmesi gerekiyor.

# Geçiş kelimeleri: Cümlelerin hiçbiri geçiş kelimeleri içermiyor. Birkaç tane kullanın.

# Edilgen çatı: Yeterince etken çatı kullanıyorsun. Bu harika!

# Ardışık cümleler: Cümlelerinizde yeterince çeşitlilik var. Bu harika!

# Alt başlık dağılımı: Herhangi bir alt başlık kullanmıyorsunuz. Metniniz yeterince kısa ve muhtemelen onlara ihtiyaç duyulmuyor.

# Paragraf uzunluğu: Paragrafların hiçbiri çok uzun değil. İyi iş!

# Cümle uzunluğu: Harika!

 

 

Yorum Yaz