Omega 3 Nedir?

Paylaş:

Esansiyel yağ asitleri olan Omega 3 yağ asitleri vücut tarafından üretilmeyen ve beslenme yoluyla alınması gereken yağ asitleridir.

Vücutta Omega-3 yağ asitlerinin eksik kalması, deniz mahsullerinde okyanus balığı özellikle somon, ton balığı ve sardalya’nın düşük miktarda tüketilmesinden,
bitkilerde yapraklı sebzeler, kanola yağı, soya fasulyesi yağı ve ceviz gibi ürünlerin düşük miktarda tüketilmesinden kaynaklanabilir.

Eğer günde 1 -2 porsiyon balık yemiyorsanız, konsantre balık yağı bu değerli makro yağ asitlerini beslenmenize eklemek için 
NUTRIWAY firması ürettiği Omega 3 Complex ürününü kullanmak uygun bir yöntem olabilir.

NUTRIWAY firması bu konuda Omega 3 Complex ürününü üreterek omega 3 yağ asidinin karşılanması sağlamaktadır.

Omega-3 kompleksinin iki aktif bileşeni eicosapentaenoic asit (EPA) ve docosahexaenoic asittir (DHA). Beslenmede eksik kalmış olması muhtemel yağ asitlerinin temin edilmesine yardım eder.

DHA (Dokosaheksaenoik Asit) hafızayı güçlendirmeye, depresyonun azaltılmasına, hamile bayanların sağlıklı hamilelik ve emzirme dönemi geçirmesine, göz, beyin, sinir ve bağışıklık sistemlerini korumada destek sağlar.

EPA (Eikosapentaenoik Asit) kalp ve dolaşım sisteminin sağlıklı olmasına, eklem hareketlerinin devamlılığını, metabolizma ve kan şekeri düzeyinin dengeli olmasına destek sağlar.

Omega 3 Complex 1 kapsül ürün yaklaşık 28 gr somon, ton balığı veya sardalyadakine eşdeğer omega-3 yağ asidi (DHA ve EPA) sağlar.

NUTRIWAY Omega 3 Complex ürününün önerilen kullanım şekli yemeklerle birlikte günde bir kapsüldür.

Ürüne Amway sayfasından ulaşabilirsiniz; NUTRIWAY Omega 3 Complex