Kilo vermek için bilimsel rehberlik

Paylaş:

Zayıflamak mı istiyorsunuz o zaman kilo vermek için bilimsel rehberlik bu konuda size yardımcı olabilir. Bilimsel rehberlik ile nasıl kilo verilir diye araştırırken Amway’in kilo kontrol programı bodykey by NUTRIWAY ile karşılaştım. Bu kilo kontrol programına geçmeden önce neden kilo alıyoruz.

Kilo almamızın kişiye göre elbet bir çok sebebi vardır. Kilo almak tek bir genden kaynaklanmayıp, birkaç gen varyasyonu ve bunların beslenme kalıpları ve fiziksel aktivite gibi yaşam tarzı faktörleri ile etkileşimleri gibi çeşitli faktörlere dayanıyor. Genetik profiliniz, uygulayacağınız diyette yasaklar yerine hangi besin gruplarını daha az yemeniz gerektiğini öğretirken, vücudunuza uygun aktivite planını yaşam tarzınız haline getirmenizi sağlar.

Kilo kontrol programı ile bireyin genetik yapısı veya genotipine göre başarılı bir beslenme planı hazırlanabileceği fikrini ortaya çıkarıyor. Bu durumda kişiye özel olarak geliştirilmiş kişisel egzersiz ve beslenme planı ile kilo kontrol programı bilimsel olarak size rehberlik edebilir. Kilo kontrol programı son derece esnek ve tamamen interaktif bir sistem yoluyla günlük yaşamınıza kolaylıkla adepte edebilirsiniz.

Bodykey by NUTRIWAY kilo kontrol programına başlamak için iki basit başlangıç şekli vardır.

  • Birincisi kişiye genetik test uygulaması yapılmaktadır. Kişinin DNA’sından alınacak bir örnek, uzmanlara o kişinin vücudunun yağ ve karbonhidrat alımının yanı sıra belirli fiziksel aktivitelere nasıl tepki verdiği konusunda temel bilgiler sunuyor. Bilim insanlarının 5 gen varyasyonunun metabolizma üzerindeki sonuçlarını, bunların insan genlerinde ne sıklıkta tekrar ettiğini ve insan metabolizması üzerindeki çeşitli etkilerini analiz ederek oldukça geliştirdikleri yöntem, belirlenen bireysel kalıp doğrultusunda kişiye özel bir beslenme ve egzersiz planının hazırlanabilmesi için kullanılıyor.
  • İkincisi bodykey web sitesinden kaydınızı yaptırıp “Bireysel Geleceğimi Tasarla” bölümünü tamamlamanız gerekiyor. Bu araç sayesinde uzmanlar kişinin sadece verilerini değil, aynı zamanda tercihleri ve yaşam tarzını da içeren net bir resmine sahip oluyorlar. Daha da önemlisi, bireyi derinlemesine anlayarak, günlük yaşamı içinde uygulanabilir öğün planlarını ve fiziksel aktiviteleri doğru şekilde yaratabiliyorlar.

Bodykey, kişinin yediklerinin tam olarak kendisine yarayan şeylerle uyumlu olması için yemeklerin kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda biçimlendirmesine izin veriyor. Kilo kontrolünde yeni rehberiniz ‘Online Koçum’ devreye giriyor. Programa kayıt olan kişiler Online Koçum sayesinde kilo yönetimi yolculuğunda istediği an rehberlik edecek bir desteğe de sahip oluyor.

Kilo kontrol programı hakkında daha bilimsel bilgi almak için www.bodykey.com.tr  web sayfasına girerek program sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Amway ve tüm ürün çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için www.amway.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer birebir yardımcı olmamı isterseniz Bana Ulaşın bölümünden mesajınızı iletebilirsiniz.