Merak mail servisi sunucu çıkış ip değiştirme

icewarpip
Windows sunucunuz da kurulu olan Merak Mail Servisinin (IceWarp) çıkış ip adresi spam firmalarında kara listeye girdiğinde değiştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemi aşağıda ki gibi yapabilirsiniz.

Öncelikle sunucuya uzak masa üstü erişimi sağlayıp

Başlat > Çalıştır bölümünde Cmd komut istemini açın.

Değiştirmek istediğiniz IP adreslerini belirledikten sonra aşağıda ki komutu cmd içinde uygulayınız. IP adresleri örnek olarak yazılmıştır, IP adreslerinin yerine kendi sunucu IP adreslerini yazmanız gerekiyor.


netsh int ipv4 add address “Local Area Connection” 192.168.1.2 255.255.255.0 skipassource=true

 

Bu komut işleminden sonra IP adresinizin değiştiğini What is My IP sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi APİ

 

 

 

 

bolme

boduroglu

boduroglu

- Kendimi zorlayan işlerden hiç hoşlanmam, işlerimi bitirip bir an önce dinlenmek için sabırsızlanırım. - Arkadaşlarımla iyi geçinir,öne çıkmamaya çalışır geri planda kalırım. - Hayır,diyemedeğim için pek çok işi üstlenmek zorunda kalırım başkalarına yardım edeyim derken kendi işimi zamanında bitiremem bazen aksaklılara yol açarım. - İçimde fırtınalar koparken dışardan sakin görünebilirim. - Dargınları barıştırmak benim işimdir. - Bir eylem konusunda fikir ayrılığım olduğunda,kendi görüşlerimi saklayabilirim. - Çatışmadan hiç hoşlanmam gerçekten inandığım şeyi söylemek yerine karşımdaki kişinin duymak isteyeceği şeyi söylerim. - Otorite kullanma konusunda yufka yürekliyimdir öfkemi içimde biriktirir ama birgün fena patlarım. - Her işin kolay bir yolu olduğunu düşünürüm riske girmekten hiç hoşlanmam herşeyi önceden kestirebilir olması için elimden geleni yaparım.