LiteSpeed 403 forbidden access is denied çözümü

Paylaş:

LiteSpeed 403 forbidden access is denied hatası WHM/cPanel içinde kurulu olan LiteSpeed servislerinde görülmektedir.Web sitenizde wordpress özel yazılım kullanıyorsanız bu hataya denk gelebilirsiniz.

Web sitenizin wp adminine giriş yaptığınızda, wp admin bölümünde bir kaç düzenleme yapıp kaydet dediğinizde, bazı eklentilerin güncellenmesi veya resim yükleme-sıkıştırma işlemleri esnasında bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Hata, sitenizde ulaşmak istediğiniz dizin/sayfa/resim ya da veriyi okuyamamasından Litespeed özelliğinin engellediği veya sitenizin güvenlik filtresine takıldığını belirtmektedir.

Web sitenizin hosting kontrol paneline giriş yaparak sitenizin içinde ki dizin/sayfaların okuma-yazma ve çalıştırma izinlerini olması gereken ayarlara göre düzenlemeniz gerekiyor. Eğer izinleri düzenledikten sonra aynı şekilde hata almaya devam ederseniz bu kez LiteSpeed yönetim panelinden işlem yapmanız gerekmektedir.

Net çözüm için sitenizin barındırıldğı WHM/cPanel giriş yaparak panel içinde Litespeed bölümüne giriyoruz. LiteSpeed Configuration altında WebAdmin Console tıklayıp LiteSpeed WebAdmin sayfasından giriş işlemi yapıyoruz.

LiteSpeed içinde sekmelerde sırası ile Configuration > Server > Security  yolunu takip ederek Security altında Force Strict Ownership ayarını NO olarak değiştirip kaydettiğimizde 403 forbidden access problemi çözümlenmiş olacaktır.

 

 

 

bolme