cPanel Ücretsiz SSL (Let’s Encrypt)

Paylaş:

cPanel ücretsiz SSL (Let’s Encrypt) özelliğini belirtildiği gibi WHM/cPanel kontrol paneli olanlar yararlanmaktadır. Let’s Encrypt ssl kurulumu yapıldıktan sonra siteniz https:// olarak çalışacaktır. Let’s Encrypt ssl sertifikası 90 günlük süre içinde geçerlidir. Bu süre sonunda sistem otomatik olarak sertifikayı güncellemektedir. Kurulum aşamalarını aşağıda ki gibi uygulayıp web sitenizde kullanabilirsiniz.

1 – Ücretsiz SSL kurulacak web sitesinin cPanel’ine erişim sağlıyoruz. Panele giriş yaptıktan sonra panel içinde “Lets Encrypt SSL” bularak tıklıyoruz.

 

2 – Giriş yaptıktan sonra hiçbir ayar yapmanıza gerek yok direk olarak alttaki resimde gösterdiğim “issue” yazan yere tıklıyorsunuz.

 

3 – Daha sonra gelen ekranda ise yine resimde gözüken mavi kutucuk içindeki “Issue” yazan yere tıklayıp SSL sertifikasının kurulmasını bekliyoruz.

 

4 – ” Issue ” yazan yere tıkladıktan sonra biraz beklediğinizde sitenize Lets Encrypt SSL kurulmuş olacaktır. Tarayıcı üzerinde web sitenizi açtığınızda başında ki kilit işaretine tıklayıp kurulan SSL sertifikası ile ilgili ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

 

Not : Ücretsiz SSL sanal pos kullanan web sitelere uygun değildir. Bu SSL’i bankalar kabul etmemektedir. Bankaların kabul ettiği RapidSSL, Comodo gibi 256 bit üzeri şifrelenmiş ücretli olan SSL seltifikaları satın alarak kullanmalısınız.

 

 

Yorum Yaz