Mailenable Webmail Dosya Boyutu Değiştirme

Paylaş:

Yeni makalemiz de mailenable webmail dosya boyutu değiştirme konusunu ele alalım. Mailenable servisinin webmail ara yüzüne giriş yaptıktan sonra mail gönderimi yapmak istediğimizde dosya eki (attachment) bölümüne yüklediğimiz dosyanın boyutu belirlenen limitlerden yüksek olduğunda aşağıda ki gibi bir uyarı ve hata maili alabilirsiniz.

“The file exceeds your size limit and could not be uploaded.”

 

Hata maili: This message wasn’t delivered to anyone because it’s too large. The limit is 10 MB. This message is 17 MB.

Sunucu üzerinde kurulu olan mailenable ayarlarında 10000 KB’dan (10 MB) büyük eklerin yüklenmesi başarısız oluyor. Çözüm için Webmail uygulamasının web.config dosyasını düzenleyerek ek dosya yükleme limitini ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için sunucu içinde yazılımı yüklediğiniz aşağıdaki konuma gidin:

# C: \ Program Files \ MailEnable \ BIN \ NETwebmail \ klasörü için de  “web.config” dosyasını bulun ve Not Defteri’nde açın. Dosyada aşağıdaki satırı bularak

<httpRuntime maxRequestLength = “10240” executionTimeout = “3600” />

değiştirilmesi gereken değer “httpRuntime maxRequestLength = “10240” kısmıdır. Limiti yükleme de başarısız olan dosyadan daha büyük bir boyuta değiştirirek kayıt edin.

Bu işlemden sonra sunucuda mail servisini restart ederek tekrar dosya yükleme işleminizi incelediğinizde çözümlendiğini göreceksiniz.

 

 

Yorum Yaz