İstihdam seferberliği başvuru ve şartları nelerdir?

Paylaş:

Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan’nın iş dünyasına seslenmesi ile başlayan istihdam seferberliği kapsamındaki uygulama 01.02.2017 – 31.12.2017 tarihleri arasında geçerli olacak.

Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenen iş dünyasını kazanmaya davet ediyoruz.
Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak.

İstihdam Sizden, Sigorta ve Vergi Bizden
31.12.2017 tarihine kadar özel sektör işverenlerinin mevcut çalışanlarına ilave alacakları her bir sigortalı için sigorta ve vergi yüklerini biz üstleniyoruz. İşverenlerin ilave istihdam ettikleri her bir sigortalı için 773 TL tutarındaki prim ve vergi yükümlülükleri devlet tarafından karşılanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş dünyasına yeni fırsatlar sunuyor. İstihdam Seferberliği kapsamında işbaşı eğitimine katılanların; net asgari ücret tutarındaki maaşı ile iş kazası, meslek hastalıkları ve genel sağlık sigortası primleri İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak.

En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak istihdam seferberliğine katılın, hem işinizi ve iş gücünüzü geliştirin hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun.

Yeni istihdam olanaklarına imkân sağlayacak seferberlik, İşbaşı Eğitim Programı kapsamında hayata geçirilmektedir. Program ile başta işverenler olmak üzere, iş arayanlar ve öğrencilere birçok avantaj sunulmaktadır.

İşbaşı eğitim programı, ilgili mevzuatı gereği en az 2 sigortalı çalışanı bulunan ve İŞKUR’a kayıtlı olan tüm iş yerlerinde uygulanabilir.

İşbaşı Eğitim Programı ile ilgili ayrıntılı bilgilere Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlükleri ile TOBB üyesi oda ve borsalardan ulaşabilirsiniz.

 

Alıntı: İstihdam Seferberliği