7/24 Asistan Sağlık Hizmetleri Uyarısı!

Paylaş:

7/24 Asistan Sağlık Hizmetleri Uyarısı! Merhabalar; 29.08.2013 tarihinde saat 10:45 de 0850 302 69 79 numaralı hattan arandım.

Adıma 2012 Ağustos’ta asistan sağlık sigortası yapıldığı, bunu iptal veya devam ettirmek isteyip istemediğimi sordular. Sigortayla ilgili bilgim olmadığını söyleyerek derhal iptalini istedim fakat işlem düşündüğüm kadar kolay değildi. Onayım ve bilgim olmadan 2 yıllık taahhüt ile yapılan sigortanın ben hiç kullanmadan 1. yılı dolduğunu 2. yılının da devam edeceğini ama 299 TL gibi bir ücretin ödeneceğini söylediler.

İlk yılı beleşmiş 2.yılı da ücretliymiş. Bu ortada olmayan firmaya nasıl yapıldığını sorduğumda ise bankalardan kredi veya kredi kartı aldığımda olduğunu belirttiler. Asıl bu noktada geçen sene kredi çektiğim banka müşteri hizmetlerine danıştım. E-mail aracılığı ile , banka personeli böyle bir işlemlerinin kendileri ile alakalı olmadığını ve bilgilerimi paylaşmamam konusunda bilgilendirme yaptılar.

Bu sırada telefonla görüşmem devam ederken beni birine aktardılar. Bir uzun konuşmada karşımda ki bayan ile yaptım ve sonuçta bir yere varamadık. Karşı firma personelinin dediğine bakılırsa ben 1 yıl ücretsiz hakkımı kullanmışım (1 sene boyunca haberim olmayan ve bilgisi verilmeyen bir hizmetten bahsediyorum). Şimdi benden 2 yıllık taahhütün ikinci yılının ücretini talep ediyorlar. Personelin bana son dediği şey “İptal edin, sizle ödeme planı yapalım sigorta uzamasın”.

Bugün içinde iptal etmezsem sigorta sistem tarafından 5 yıla otomatik olarak da uzuyormuş ve sonrasında iptal etmek neredeyse imkansızmış. Ne kadar uğraşsam da başvurunun kim tarafından ve ne zaman yapıldığını öğrenemedim. Konuşarak sonuca varamayacağımı anladığımda eğer onların istediğini yaparsam prosedürün nasıl işleyeceğini sordum.

Evime sigorta ile ilgili faturalar geleceğini ve taksitlendirme yapılacağını söylediler, ödeme için kredi kartı bilgilerimi telefon aracılığıyla onlara söylemem gerekiyormuş. Kredi kartı ile olmazsa da PTT hesabından havale yapıyormuşum. Zaten başta dolandırıcı olduğunu düşündüğüm bir firmaya bu bilgileri tabi ki vermedim.

Taksitlendirme nasıl olacak dediğimde “Onlar tamamını çekeceklermiş ben kartın bankasını arayıp şu firma benden para çekti onu taksitlendirin” diye bankaya bilgi verecekmişim. Ben gereken yerlere başvurup bu konu hakkında daha da bilgilenip onlara tekrar ulaşacağımı, iptal veya devam ettirmek hakkında bir direktif vermeden görüşmemi sonlandırdım.

Daha sonra internette benzer durumun farklı şirket adlarıyla ve farklı telefon numaraları kullanarak farklı kişilerin de başına geldiğini okudum. Yasal işlem başlatmak için, şirketin isim adres ve V.D. numarasını araştırdım, sadece bayanın telefonda belirttiği gibi  7/24 Acil Destek Maslak/İstanbul Poligon” karşısı olduğunu, her hangi bir şubelerinin olmadığını öğrendim.Konu ile ilgili BAŞBAKANLIK BİMER servisine konunun incelenmesi ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaptım. Hayırlısı olsun.

Aynı olay sizinde başınıza gelebilir, öncelikle sakin olun ve bilmediğiniz kişilere bilgilerinizi paylaşmayın, söylemeyin.. Kalın sağlıcakla,

#Her türlü hakkı saklıdır.

 

6 Yorum

 1. aynı konu benimde başıma geldi… daha önceden beni aramışlardı..çekap vs. ile ilgili aboneliklerden bahsettile.. benden onay vermemi istedler. ben ise onay vermeyip böyle bir ey istemediğimi söyledim… aylar sonra tekrar aradıklarında iptalini isteyip istemediğmi sorduklarında bende iptal isteğimi söyledim bu seferde iptal olduğu takdirde 300 tl kartımdan çelileceğini söylediler..
  ya arkadaşlar benim anlamadığım bunlar kredi bilgilerime ve adres bilgilerime tel bilgilerime nerden ve nasıl ulaşıyorlar… bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim

 2. Ayni sey bnm de basima geldi peki gercekten yasal islem baslatilar mi evinize evrak gonderdiler mi ??

 3. Merhabalar;

  Merak etmeyin her hangi bir evrak gönderme yada işlem başlatmıyorlar, sadece gözdağı verip korkutmak amacıyla ağlarına düşürmeye çalışıyorlar. Dikkate almayınız.

  Saygılarımla,

 4. Merhabalar;

  Merak etmeyin her hangi bir evrak gönderme yada işlem başlatmıyorlar, sadece gözdağı verip korkutmak amacıyla ağlarına düşürmeye çalışıyorlar. Dikkate almayınız. Gerekirse kredi çektiğiniz banka mensubu ile irtibata geçiniz yüz yüze bilgilendirme alabilirsiniz.

  Saygılarımla,

 5. tsk ederim her 10 dakka da bi ariyolar yasal islem baslatiyoruz vs die aydinlattgnz icin tsk ederim tekrardan:-)

Yoruma kapal覺.