WordPress Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor hatası

Boduroglu web sitesin de kodsal düzenleme yaparken ölümcül hata diye bir uyarı ile karşılaştım. Web sitesinde wordpress özel yazılım kullananlardan birisi de benim. Sitenin kodsal yapısı ile ilgili işlemleri genel olarak wp-admin panelinde görünüm altında düzenleyici bölümünden yapmaktayım. En son sitenin kod yapısı ile ilgili bir düzenleme yaptığımda dosyayı güncellemek istediğimde aşağıda ki bir hata ile karşılaştım.

Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor, bu sebepten PHP değişiklikleri geri alındı. PHP dosya değişikliğini başka bir şekilde yüklemeniz gerekiyor, SFTP ya da benzeri bir yöntemle.

Dosya güncelleme işlemi acil olduğu için gerekli güncellemeyi farklı alternatif olarak sitenin hosting paneli içinden yaptım ama FTP programı üzerinden de düzenleme yapılabilir.

İnternet üzerinde yaptığım araştırmalar sonucunda alınan hata wordpress yazılımının son güncellemesini yükledikten sonra eklentilerden kaynaklı ortaya çıkan hata olduğunu tespit ettim. Bir sitede alınan bu hatayı “Healt Check” adında bir eklenti yükleyip çalışıtırdığımızda giderileceği belirtilmiş. Eklentiyi buradan indirerek wp-admin panelinde eklentiler bölümünden yükleyin.

Healt Check eklentisini yükledikten sonra panelde Başlangıç altında bulabilirsiniz. Eklentiyi açarak bir dizi sınamadan sonra kırmızı buton olan “test without plugin” tıklayıp ilk taramayı başlatacaktır. Tarama bittikten sonra “Result from testing without any plugins active and a default theme: The loopback request to your site completed successfully” şekilinde bildirim alacaksınız.

Tekrar kırmızı buton olan “test individual plugins” tıklayıp ikinci asıl taramayı başlatın. Tarama bitince başında yeşil tik olan eklentilerde problem yok, başında kırmızı çarpı olan eklentilerde problem olduğu bilgisini verecektir.

Ekte göreceğiniz gibi kırmızı çarpı ile WP Contact Form eklentisi ile uyumsuzluk olduğu bilgisi verdi.

Eklentiler bölümüne geçerek yüklü olan WP-Contact-Form eklentisini kısa süreli etkisizleştirerek düzenleyici bölümünden yapılan değişiklikleri kayıt edebildim. Diyeceksiniz ki bu tam olarak bir çözüm değil veya çok gereksiz bir ayrıntı derseniz dosya düzenlemesini hosting panelinden veya FTP programı ile yapmaya devam edebilirsiniz. Bu eklenti ile en azından sitenizde yüklü olan eklentilerin WP yazılımız ile uyumlu olup olmadığını görebiliceksiniz.

 

 

boduroglu

boduroglu

- Kendimi zorlayan işlerden hiç hoşlanmam, işlerimi bitirip bir an önce dinlenmek için sabırsızlanırım. - Arkadaşlarımla iyi geçinir,öne çıkmamaya çalışır geri planda kalırım. - Hayır,diyemedeğim için pek çok işi üstlenmek zorunda kalırım başkalarına yardım edeyim derken kendi işimi zamanında bitiremem bazen aksaklılara yol açarım. - İçimde fırtınalar koparken dışardan sakin görünebilirim. - Dargınları barıştırmak benim işimdir. - Bir eylem konusunda fikir ayrılığım olduğunda,kendi görüşlerimi saklayabilirim. - Çatışmadan hiç hoşlanmam gerçekten inandığım şeyi söylemek yerine karşımdaki kişinin duymak isteyeceği şeyi söylerim. - Otorite kullanma konusunda yufka yürekliyimdir öfkemi içimde biriktirir ama birgün fena patlarım. - Her işin kolay bir yolu olduğunu düşünürüm riske girmekten hiç hoşlanmam herşeyi önceden kestirebilir olması için elimden geleni yaparım.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.